+904545008500

TRABZON- GİRESUN TURU

Giresun, Giresun Merkez/Giresun, Türkiye (0)
from/per person 0.00
 • Günübirlik Turlar

Description

 

  Bu rotayı navigasyonla izlemek istermisiniz?

  https://goo.gl/maps/jFkxCzMEUvB2

   

 • BULUŞMA

  Tur programına katılan misafirlerimizle Trabzon şehir merkezinde belirlenen noktada buluşuyoruz.

 • TRABZON HAREKET

  Giresun turumuzla ilgili ön bilgileri verdikten sonra 1,5 saat sürecek yolculuğumuz için hareket ediyoruz.

 • TİREBOLU KALESİ VE KAHVALTI

  tirebolu kalesi

  1,5 saat süren yolculuğumuzun ardından  ”Sakin Şehir” (Cittaslow) adayı Tirebolu’da sahilde Sean Jean Kalesi’ni ziyaret ediyor, deniz kenarında keyifli bir gezinin ardından Tirebolu’da  yöresel ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltı ve çay molasının ardından, Giresun yolculuğumuza devam ediyoruz.

 • HAREKET

  Kahvaltı sonrası Giresun’a yolculuğumuza devam ediyoruz. Toplamda 120 dk sürecek gezimiz için Giresun Liman sahasına ulaşıyoruz.

 •  GİRESUN ADASI TEKNE TURU

  Altınpost Yatı

  Giresun Liman sahasında bizleri bekleyen teknemizle buluşuyor mitolojinin, doğanın mirası Giresun Adasına 40 dk. süren tekne turumuza başlıyoruz. Kadın savaşçı Amazonların bir zamanlar yaşadığı Giresun Adası’na varınca adanın mistik ve tarihi ortamını rehberimiz eşliğinde 40dk.lık gezimize başlıyoruz. Doğurganlık simgesi Hamza Taşı, Manastır Kalıntıları, Kazı alanı, kuş çeşitliliği, şarap fıçıları , tarihi fırın ve gözetleme kuleleri ile ilgili bilgileri dinledikten sonra ada içinde kısa bir süre fotoğraf çekimi molası veriyor ve adadan ayrılıyoruz.

 •  GİRESUN KALESİ 

  Giresun’un muhteşem manzarası eşliğinde Giresun Kalesine çıkıyoruz. Kalenin doğal ve tarihi atmosferi içinde Giresun şehrini kuş bakışı seyrediyor, manzara ve seyir tepelerinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Giresun’un tarihi kahramanı Asker ve milis yarbay, 42. Alay Komutanı Topal Osman Ağanın mezarını ziyaret ediyoruz.

 •  SAHİLDE FAYTON KEYFİ

  Ziyaretimiz ardından Kaleden ayrılıyoruz. Giresun sahiline gidiyor ve bizi bekleyen fayton gezintisine başlıyoruz. Giresun sahili boyunca deniz ve dağ manzarası eşliğinde gezintimize devam ediyoruz.

 •  CUMHURİYET PARKI 

  Fayton gezisi ardından,  içerisinde yeme-içme mekanlarının bulunduğu, çeşitli spor aktivitelerinin yapıldığı Cumhuriyet Parkı’na geliyor ve öğle yemeğini deniz manzarası eşliğinde alıyoruz. 

 • DİKMEN EVİ

  Keyifli öğle yemeğinin ardından Giresun’un Bulancak ilçesinde bulunan şirin Dikmen Evine gidiyoruz. Deniz manzarasına karşı Giresun’un yöresel evlerinden biri olan Dikmen Evinde temiz hava eşliğinde tatlı ve çay molası veriyoruz.

 • HAREKET

  Sonrasında Görele’ye hareket etmek üzere aracımıza yerleşiyoruz.

 • GÖRELE KEMENÇE MÜZESİ VE DONDURMASI

  Kemençenin ana vatanı olarak bilinen Görele’de 5.8 m boyunda dev kemençe, kemençe üstadlarının portreleri, kemençenin tarihi, kemençenin yapımından oluşumuna kadar olan bölümleri ve ilçeye ait yöresel zenginliklerin yer aldığı Karadeniz müziğinin keyifli dinlenebileceği bir tür kültür mekanı olan Kemençe müzesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz devam ederken, çok eskilerden beri yapılagelen Görele’ye has Görele dondurmasını da tadıyoruz.

 • TRABZON’A DÖNÜŞ

  Müze ziyaretimizin sona ermesiyle Trabzon’a dönmek üzere aracımıza yerleşiyor ve yola çıkıyoruz.