+904545008500

TRABZON- GİRESUN- ORDU TURU

Giresun, Giresun Merkez/Giresun, Türkiye (0)
from/per person 0.00
 • Günübirlik Turlar

Description

  Bu rotayı navigasyonla izlemek istermisiniz?

  https://goo.gl/maps/GZRXcKwk5QD2

  • BULUŞMA

   Tur programına katılan misafirlerimizle Trabzon şehir merkezinde belirlenen noktada buluşuyoruz.

  • TRABZON HAREKET

   Giresun turumuzla ilgili ön bilgileri verdikten sonra 1,5 saat sürecek yolculuğumuz için hareket ediyoruz.

  • TİREBOLU KALESİ VE KAHVALTI

   tirebolu kalesi

   1,5 saat süren yolculuğumuzun ardından  ”Sakin Şehir” (Cittaslow) adayı Tirebolu’da sahilde Sean Jean Kalesi’ni ziyaret ediyor, deniz kenarında keyifli bir gezinin ardından Tirebolu’da  yöresel ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltı ve çay molasının ardından, Giresun yolculuğumuza devam ediyoruz.

  • HAREKET

   Kahvaltı sonrası Giresun’a yolculuğumuza devam ediyoruz. Toplamda 120 dk sürecek gezimiz için Giresun Liman sahasına ulaşıyoruz.

  •  GİRESUN ADASI TEKNE TURU

   Altınpost Yatı

   Giresun Liman sahasında bizleri bekleyen teknemizle buluşuyor mitolojinin, doğanın mirası Giresun Adasına 40 dk. süren tekne turumuza başlıyoruz. Kadın savaşçı Amazonların bir zamanlar yaşadığı Giresun Adası’na varınca adanın mistik ve tarihi ortamını rehberimiz eşliğinde 40dk.lık gezimize başlıyoruz. Doğurganlık simgesi Hamza Taşı, Manastır Kalıntıları, Kazı alanı, kuş çeşitliliği, şarap fıçıları , tarihi fırın ve gözetleme kuleleri ile ilgili bilgileri dinledikten sonra ada içinde kısa bir süre fotoğraf çekimi molası veriyor ve adadan ayrılıyoruz.

  •  SAHİLDE FAYTON KEYFİ

   Ada gezintisinden sonra Giresun sahiline gidiyor ve bizi bekleyen fayton gezintisine başlıyoruz. Giresun sahili boyunca deniz ve dağ manzarası eşliğinde gezintimize devam ediyoruz.

  •  GİRESUN KALESİ 

   Giresun’un muhteşem manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alacağımız Giresun Kalesine çıkıyoruz. Yemeğimizi aldıktan sonra Kalenin doğal ve tarihi atmosferi içinde Giresun şehrini kuş bakışı seyrediyor, manzara ve seyir tepelerinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Giresun’un tarihi kahramanı Asker ve milis yarbay, 42. Alay Komutanı Topal Osman Ağanın mezarını ziyaret ediyoruz.

  • ORDU’YA HAREKET

   Kale gezintimizin sonrasında Ordu’ya hareket etmek üzere aracımıza yerleşiyoruz. Piraziz’de fındık alışverişimizi yapıyoruz ve Ordu’ya hareket ediyoruz.

  • ORDU BOZTEPE

   40dk. sürecek yolculuğumuzun ardından Ordu iline varıyoruz. Ordu’nun meşhur tepesi Boztepe’ye teleferikle çıkıyor Ordu’yu panaromik olarak seyrediyor ve Ordu mutfağının yöresel lezzetlerinin tadına bakıyoruz. Bu keyifli yolculuk ve molaların ardından teleferikle şehir merkezine iniyoruz.

  • HAREKET

   Ordu gezimizin ardından aracımıza yerleşiyor ve Görele’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz.

  • GÖRELE KEMENÇE MÜZESİ VE DONDURMASI

   Kemençenin ana vatanı olarak bilinen Görele’de 5.8 m boyunda dev kemençe, kemençe üstadlarının portreleri, kemençenin tarihi, kemençenin yapımından oluşumuna kadar olan bölümleri ve ilçeye ait yöresel zenginliklerin yer aldığı Karadeniz müziğinin keyifli dinlenebileceği bir tür kültür mekanı olan Kemençe müzesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz devam ederken, çok eskilerden beri yapılagelen Görele’ye has Görele dondurmasını da tadıyoruz.

  • TRABZON’A DÖNÜŞ

   Müze ziyaretimizin sona ermesiyle Trabzon’a dönmek üzere aracımıza yerleşiyor ve yola çıkıyoruz.