+904545008500

ORDUDAN- YAYLALI GİRESUN

Giresun, Giresun Merkez/Giresun, Türkiye (0)
from/per person 0.00
 • Günübirlik Turlar

Description

   

  Bu rotayı navigasyonla izlemek istermisiniz?

  https://goo.gl/maps/DLLagq6KuVp

  • ORDU’DAN HAREKET

   Ordu’dan Giresun’a gitmek üzere hareket ediyoruz.

  • GİRESUN KALESİ

   Giresun’un muhteşem manzarası eşliğinde kahvaltı alacağımız Giresun Kalesine çıkıyoruz. Enfes kahvaltının ardından Kalenin doğal ve tarihi atmosferi içinde Giresun şehrini kuş bakışı seyrediyor, manzara ve seyir tepelerinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Giresun’un tarihi kahramanı Asker ve milis yarbay, 42. Alay Komutanı Topal Osman Ağanın mezarını ziyaret ediyoruz.

  • GİRESUN ADASI

   Altınpost Yatı

   Ziyaretin ardından Giresun Liman sahasında bizleri bekleyen teknemizle buluşuyor mitolojinin, doğanın mirası Giresun Adası’na yapacağımız tekne turumuza başlıyoruz. Kadın savaşçı Amazonların bir zamanlar yaşadığı Giresun Adası’na varınca adanın mistik ve tarihi ortamını rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz. Doğurganlık simgesi Hamza Taşı, Manastır Kalıntıları, Kazı alanı, kuş çeşitliliği, şarap fıçıları , tarihi fırın ve gözetleme kuleleri ile ilgili bilgileri dinledikten sonra ada içinde kısa bir süre fotoğraf çekimi molası veriyor ve adadan ayrılıyoruz.

  • KUZALAN ŞALALESİ

   KUZALAN

   Yolumuz üstünde bulunan  Kuzalan Şelalesi, Giresun görsel güzellikte tam bir doğa harikası. Bu muhteşem doğada keyifli bir seyir yapabilir, dileyen misafirlerimiz de fotoğraf çekimi yapabilirler. Yolumuz üstünde doğal maden suyunun tadına baktıktan sonra toplanıp  yolumuza devam ediyoruz.

  • MAVİ GÖL 

   MAVİ GÖL

   Yolumuz üzerinde bulunan Turkuaz renkli suların oluşturduğu Mavi Gölü görüyor ardından bizleri bekleyen minibüslere yerleşip doğa harikası Kümbet Yaylasına çıkıyoruz.

  • KÜMBET YAYLASI

   Giresun’un orman gülleriyle rengarenk bezenmiş yaylanın doğal güzellikleri eşliğinde keyifli bir öğle yemeği alıyoruz. Yemyeşil kırlarda karnımızı yayla etleriyle doyuruyor hem de dinleniyoruz. Sonrasında yaylanın doğal güzellikleri karşısında çekim yapmak isteyen misafirlerimiz için fotoğraf çekimi molası veriyoruz ve turumuza devam ediyoruz.

  • ÇİFTEOLUK KADINLAR PAZARI

   Yayla merkezinde bulunan yöresel pazarı ziyaret edip, hediyelik ve doğal ürünler için alışveriş zamanı veriyoruz.

  • ÇİFTEOLUK ÇAM SAKIZLI SÜTLAÇ

   Çifteoluk’ da Kümbet Yaylası’ nın meşhur Çam Sakızlı Sütlacı’ nın tadına bakıyoruz.

  • KÖK EVİ ÇAY MOLASI

   Kümbet yaylasından sonra doğal ortamında huzur bulacağımız Kök Evine varıyoruz. Ahşaptan yapılma Kök Evini ziyaret ediyor, çaylarımızı yudumluyor; dinlenmek, çevresini keşfetmek ve fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz.

  • ORDU’YA DÖNÜŞ

   Kök evi ziyaretimizin sona ermesiyle Ordu’ya dönmek üzere aracımıza yerleşiyor ve yola çıkıyoruz.