+904545008500

HAFTASONU GİRESUN ve YAYLALAR

(0)
from/per person 0.00
 • Konaklamalı

Description

 • BULUŞMA

  Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Giresun şehir merkezine transferimizi gerçekleştiriyoruz.

 • GİRESUN KALESİ ve KAHVALTI

  Giresun Kalesinin eşsiz manzarası eşliğinde yöresel ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının arından kale de keyifli bir gezinti yapıyor ve ayrılıyoruz.

  579121_521871071232796_2129103147_n

 • GİRESUN ADASI TEKNE TURU

  Mitolojinin, doğanın mirası Giresun Adasına 2 saat sürecek Giresun Adası turumuza başlıyoruz.Kadın savaşçı Amazonların bir zamanlar yaşadığı Giresun Adası’na 40dk.lık bir yolculuk sonrası ulaşıyoruz. Adanın mistik ve tarihi ortamını  rehberimiz eşliğinde 40dk. geziyoruz. Doğurganlık simgesi Hamza Taşı, Manastır Kalıntıları, Kazı alanı, kuş çeşitliliği, şarap fıçıları , tarihi fırın ve gözetleme kuleleri ile ilgili bilgileri dinledikten sonra ada içinde kısa bir süre fotoğraf çekimi molası veriyor ve adadan ayrılıyoruz.

  Altınpost Yatı

 • KÜMBET YAYLASI

  (Kırkharman Kilisesi,Çıkrıkkapı,Ördek Gölü)

  Kümbet Yaylası’na ulaşıyoruz. tertemiz bir havaya sahip bu yaylada öğle yemeğimizi alıyor  ve civar obaları gezmek için yola çıkıyoruz.İlk olarak Kırkharman Kilise ve Kemer Köprüsü’nü ziyaret ediyor ardından Çin Seddi’nden sonra dünyanın ikinci büyük seddi olan sadece bir kapısı bulunan  6,5 kilometre uzunluğunda, 1,5 metre yüksekliğindeki 400 yıl önce inşa edilen tarihi Hacı Abdullah Duvarını geziyoruz. Çıkrıkkapı Yaylasındaki bu geziden sonra yine Çıkrıkkapı Yaylası’nda bulunan Ağcalı Düzü Ördek Gölü’nü görüyor fotoğraf çekimleri ve kısa bir doğa yürüyüşü sonrasında otele dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

  alucra-cikrikkapi-haci-abdullah-duvari-3

 • OTELE VARIŞ

  Konaklama ve Akşam yemeği otelde alınacaktır.

 • 2. GÜN
 • KAHVALTI

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yolculuk için hareket ediyoruz.

 • ÇİFTEOLUK KADINLAR PAZARI ve ÇAM SAKIZLI SÜTLAÇ

  Yayla merkezinde bulunan yöresel pazarı ziyaret edip,hediyelik ve doğal ürünler için alışveriş zamanı veriyoruz. Çifteoluk’da Kümbet Yaylası’nın meşhur Çam Sakızlı Sütlacı’nın tadına bakıyoruz.

  DSCF1988 (Small)

 • KUZALAN ŞELALESİ

  Yolumuz üstünde bulunan Kuzalan Şelalesi Giresun görsel güzellikte tam bir doğa harikası. Bu muhteşem doğada keyifli bir seyir yapabilir, dileyen misafirlerimiz de fotoğraf çekimi yapabilirler. Yolumuz üstünde doğal maden suyunun tadına baktıktan sonra toplanıp  yolumuza devam ediyoruz.

  KUZALAN

 • MAVİ GÖL ve KUZALAN TRAVERTENLERİ

  Yolumuz üzerinde bulunan Turkuaz reknli suların oluşturduğu Mavi Gölü görüyor ardından bizleri bekleyen minibüslere yerleşip Kuzalan Travertenlerine çıkıyoruz.

  MAVİ GÖL

 • ŞEBİNKARAHİSAR ve ÖĞLE YEMEĞİ

  Giresun’un tarih kokan ilçesi Şebinkarahisar’a varıyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında Şebinkarahisar şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz.Alışveriş için sizleri yöresel ürünlerin satıldığı mağazalara götürüyoruz.Şebinkarahisar Turu için toplanıyoruz.

  Giresun

 • TAMZARA MAHALLESİ

  Tamzara Köyü’nün havası 1 ay köyde yaşandığında astım hastalıklarına iyi gelmekte. Geçmişte bir dönem Rum, Ermeni nüfusunun beraber yaşadığı bu köyde pekçok kilise kalıntısı, tarihi ve kültürel eserlerde bulunmakta.Tamzara dokumasıyla endüstrisi çok eskilere dayanan bu mahalleyi geziyoruz.

  Şebinkarahisar-Tamzara-2 (Small)

 • ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ ve AVUTMUŞ BAĞLARI

  Kimler tarafından ne zaman yapıldığı belli olmayan,  M.Ö. Perslere kadar giden bir geçmişi olduğu söylenen kalede keyifli bir gezinti ve fotoğraf çekimi gerçekleştiriyoruz. Şebinkarahisar’ın muhteşem atmosferi içinde bağlarında da yürüyüşümüzü yapıp dönüş için yola koyuluyoruz.

  Kale

 • AKŞAM YEMEĞİ ve YOLCULUK

  Giresun şehir merkezinde keyifli bir balık menüsü eşliğinde yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası havalimanı yolculuğu için transferimizi gerçekleştiriyoruz.

  uk_giresun141-small