+904545008500

YARIM GÜNDE GİRESUN

Giresun, Giresun Merkez/Giresun, Türkiye (0)
from/per person 0.00
 • Şehir Turu

Description

  Bu rotayı navigasyonla izlemek istermisiniz?

  https://goo.gl/maps/SsSaxWzX8QB2

   

 • BULUŞMA

  Tur programına katılan misafirlerimizle Giresun şehir merkezinde belirlenen noktada buluşuyoruz.

 • GİRESUN ADASI

  Ada turu için Giresun limanından Giresun Adası’na gitmek üzere hareket ediyoruz.Hakkında bir çok efsaneler anlatılan Giresun Adasında Hamza taşını, tarihi kalıntıları ve bir çok göçmen kuş türünü görme imkanına sahip oluyoruz. Adayı ziyaretimizi tamamladıktan sonra Giresun müzesini ziyaret etmek üzere Giresun Limanına geri dönüyoruz.

 • GİRESUN MÜZESİ

   

  Eski bir Ortodoks Kilise olan, Giresun’un tarihini ve kültürünü daha yakından tanıyacağımız Giresun Müzesi’ne gidiyoruz. Giresun Müzesi’nde MÖ 3000 yıllarına  Müze koleksiyonunu ağırlıklı olarak Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı devirlerine ait çeşitli tarihi kalıntıları bulunmaktadır. Müze ziyaretimizin ardından Zeytinlik Semtine geçiyoruz.

 • ZEYTİNLİK SEMTİ

  Zeytinlik Semti, Giresun Tarihi yapısı ile bilinen bu mahallenin yaklaşık iki asırlık evleri vardır. Şima kireç, yumurta akı ve suyun karışımıyla oluşan harçla yapılmıştır. Kuvvetli bir karışım olmalı ki evler bunca yıla rağmen hala ayakta”Zeytinlik Mahallesi ’nin önemli özelliklerinden birisi de hiçbiri diğerinin ışığına, manzarasına, hava dolaşımına etki etmeyecek şekilde konumlandırılmış olmasıdır.Dar sokakları arasındaki Zeytinlik mahallesi evleri gezimizi tamamlıyoruz. Giresun kalesine doğru şehir turumuza devam ediyoruz.

 • GİRESUN KALESİ

  Giresunun eşsiz şehir, deniz manzarasını kuş bakışı izlediğimiz tarihi kaleye geldiğimizde hem dinleniyor hemde bol bol fotoğraf çekimi için zaman buluyoruz. Yarım günlük şehir turumuzu tamamlıyor,Giresun meydanında buluşma noktasına dönüyoruz bir daha ki şehir turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.